Úvod / Aktuality / Brüel & Kjaer S&V / Kodaňské letiště vybralo firmu Brüel&Kjær pro monitorování leteckého provozu a doprovodného hluku

30. 08. 2011 | Brüel & Kjaer S&V

Kodaňské letiště vybralo firmu Brüel&Kjær pro monitorování leteckého provozu a doprovodného hluku

Kodaňské letiště (CPH), vzdálené jen osm kilometrů jihovýchodně od centra města, je největší skandinávské letiště. Po průzkumu možných dodavatelů a následné veřejné soutěže se správa letiště rozhodla pokračovat v dlouhodobé spolupráci s BRÜEL&KJÆR  při modernizaci stávajícího systému pro monitorování leteckého hluku.

Kodaňské letiště navázalo kontakty s BRÜEL&KJÆR  již v polovině 80-tých let minulého století a nyní chce nahradit stávající systém vlajkovou lodí BRÜEL&KJÆR , s označením ANOMS, skládající se z 12 pevných a dvou přenosných hluk monitorujících jednotek.

Systém ANOMS (Airport Noise and Operations Monitoring Systém), bude sbírat data z okolí letiště a přiřazovat tato data jednotlivým leteckým spojům.  Systém bude také vypracovávat přehledové hlukové reporty pro okolí letiště užitečné pro investory a pomáhat letišti ve snaze snižovat hlukovou zátěž v okolí tetiště.

Kromě toho, letiště bude spolupracovat se systémem WebTrak, oceněným a na bázi internetu založeném projektu, a zavázalo se k poskytování otevřených a transparentních leteckých a hlukových informací veřejnosti v okolí letiště.

Noise monitoringSnižování hluku vznikajícího v důsledku leteckého provozu, je jedním z hlavních úkolů všech letišť při řešení zátěže životního prostředí a zároveň je také tím, s čím se nejvíce setkávají lidé, žijící v okolí letišť. „ BRÜEL&KJÆR  má nejrozsáhlejší zkušenosti a celou řadu řešení v oblasti monitorování leteckého hluku, proto se těšíme na modernizaci našeho systému, který bude obsahovat celou řadu dalších možností," řekl Inger Sturm, zástupce letiště pro záležitosti životního prostředí.

Instalace začala v prosinci minulého roku a nyní je ve zkušebním provozu. Po úplném předání systému bude BRÜEL&KJÆR  zaručovat letišti jistotu, že má spolehlivý a výkonný systém, který bude schopný akceptovat i pozdější požadavky.

Obchodní ředitel BRÜEL&KJÆR  EMS pro Evropu, Kent Espersen, dodal: „Toto je náš klíčový projekt v naší vlastní zemi. Jsme potěšeni, že jsme mohli vybavit Kodaňské letiště tímto světově prvotřídním systémem pro monitorování hluku, společně s našimi službami. Zaručujeme zároveň, že letiště může poskytovat aktuální a velice přesné údaje všem investorům."

 

 
 

Další

 
 
 
loading