Úvod / Aktuality / Brüel & Kjaer S&V / Londýnské letiště Southend objednalo NoiseDesk

25. 11. 2011 | Brüel & Kjaer S&V

Londýnské letiště Southend objednalo NoiseDesk

Společnost Brüel & Kjær s potěšením oznamuje, že byla vybrána k dodání NoiseDesk, její nejnovější služby pro monitorování hluku a letových drah, na toto londýnské letiště Southend.

Letiště bylo v minulosti zbudováno jako východní brána do Londýna a nyní má záměr se rozšířit za účelem dostatečné kapacity pro místní obyvatele, kteří cestují za odpočinkem i obchodem po celé Evropě. Letiště získalo povolení k rozšíření a prodloužení letištních drah s podmínkou, že zajistí provádění monitorování hlukové zátěže, která souvisí s provozem letiště. V této lokalitě, kde je velká hustota osídlení a pouhých 50 minut jízdy do centra Londýna, má správa letiště záměr odbavit až 2 milióny cestujících v roce 2020.

Správa letiště provedla podrobný výzkum trhu a v srpnu uzavřela proces výběrového řízení výběrem NoiseDesk od Brüel & Kjær Dánsko. NoiseDesk je svým charakterem koncipován právě pro lokální letiště a pomáhá letišti řídit hlukovou zátěž s minimálními náklady.
„NoiseDesk skvěle odpovídá tomu, co potřebujeme", prohlásil Sam Petrie, koordinátor rozvoje letiště Southend. Dále řekl: „ to, že je koncipován pro práci přes webové rozhraní, znamená, že se letiště nemusí starat o množství techniky a zajištění správy pomocí Brüel & Kjær je výhodné pro letiště s malým provozním počtem pracovníků jako u nás." Zahájení provozu systému bude ještě koncem tohoto roku.

Espersen, vedoucí prodeje letištních systému Brüel & Kjær pro Evropu, řekl: „Jsme velice potěšeni, že můžeme provozovat NoiseDesk na prvním evropském letišti a zároveň umožnit jeho rozšiřování v souladu s požadavky na životní prostředí. A protože NoiseDesk je nadstavbou naší vlajkové lodi ANOMS - letištní systém pro monitorování hluku - je velice snadný přechod na vyšší verze v závislosti od rozvoje letiště v budoucnu."

NoiseDesk zvítězil, protože jeho připojení přes web je velice jednoduché, umožňuje provozovateli snadno sledovat letové události, vytvářet reporty a pracovat se stížnostmi z okolí letiště. Ideální pro malé letiště, které tak nemusí udržovat tým svých specialistů.

ANOMS NoiseDesk - systém monitorování leteckého hluku, založený na práci přes webové rozhraní, se zajištěnými službami.

Umožňuje:

  • Analýzu hlukových a letových událostí
  • Reportování ve shodě s požadavky
  • Průběžné reporty událostí
  • Sledování letových drah
  • Hlídání hlukových limitů
  • Časové brány pro hlukové limity
  • Hlídání letových koridorů
  • Sledování hluku z okolní/celkové dopravy
  • ANOMS je v provozu na stovkách letišť po celém světě

 

Více informací najdete zde.

 
 

Další

 
 
 
loading