Úvod / Aktuality / Brüel & Kjaer S&V / Vibrační testování komponent pro turbíny větrných elektráren

27. 04. 2011 | Brüel & Kjaer S&V

Vibrační testování komponent pro turbíny větrných elektráren

Spolehlivost a nízká náročnost na údržbu jsou rozhodující faktory pro rentabilitu provozu větrných elektráren, protože prostoje a opravy jsou velmi nákladné. Jednotlivé mechanické komponenty i vestavěná elektronika jsou vystaveny značným vibracím, a tak vlivem únavy materiálu může snadno dojít k poruše.
Vibrační testování turbínových komponent má zásadní vliv pro včasné zjištění únavových trhlin a tak minimalizovat možné poruchy komponent. V důsledku toho lze tak zvyšovat životnost a prodlužovat intervaly mezi jednotlivými údržbami. Použitím různých zátěžových testů lze testování jednotlivých komponenty provést ve značně zkrácené době a výsledky následně použít již při návrhu a zástavbě v turbíně, a tak předcházet možným závadám při provozu.

Použitím vibračních testovacích systémů Brüel & Kjær tak získáte klid a jistotu, že vaše výrobky byly podrobeny důsledným a náročným testům. Ucelená řada Brüel & Kjær vibračních systémů LDS Vám umožňuje testovat komponenty od malých elektrických součástek až po soustavy s hmotností do 5000 kg.

 

 
 

Další

 
 
 
loading